Wady mieszkania w bloku

Wady mieszkania w bloku

21 stycznia 2019 Wyłącz przez Nikodem

Bloki mieszkalne są domem dla ogromnej liczby mieszkańców wielkich miast, ale również nieco mniejszych czy nawet małych miejscowości. Jednak nie wszyscy, którym dane jest w nich mieszkać są z tego faktu zadowoleni, ponieważ mieszkania w bloku mają wiele zalet.

A jakie można wymienić na jako główne? Nie ulega wątpliwości, że największą wadą mieszkania w bloku jest brak prywatności, który wynika z cienkich ścian, bliskości mieszkań sąsiadów czy piwnicy dzielonej z innymi mieszkańcami bloku. Ten bark prywatności oznacza również bark ogrodu czy oddzielnego wejścia do mieszkania.

Ponadto mieszkając w bloku, musimy stosować się do pewnych reguł, które umożliwiają wszystkim mieszkańcom wspólne funkcjonowanie w jednym budynku, takich jak przestrzeganie ciszy nocnej. Wadą mieszkania w bloku, zwłaszcza budowanym kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu jest brak windy, zmuszający mieszkańców do codziennego pokonywania dużej ilości stopni schodowych.

Bezsprzecznie mieszkanie w bloku ma bardzo dużo wad, dlatego też nie jest możliwością dla każdego. Ludzie, którzy szczególnie cenią sobie prywatność czy ciszę z pewnością nie odnajdą się w rzeczywistości, którą kreują bloki mieszkalne. Jeżeli nasze mieszkanie spotka nieszczęście i zostaniemy zalani nie musimy się przejmować – jest firma, która zajmuje się osuszanie mieszkań warszawa