Bloki mieszkalne są domem dla ogromnej liczby mieszkańców wielkich miast, ale również nieco mniejszych czy nawet małych miejscowości. Jednak nie wszyscy, którym dane jest w nich mieszkać są z tego faktu zadowoleni, ponieważ mieszkania w bloku mają wiele zalet.

A jakie można wymienić na jako główne? Nie ulega wątpliwości, że największą wadą mieszkania w bloku jest brak prywatności, który wynika z cienkich ścian, bliskości mieszkań sąsiadów czy piwnicy dzielonej z innymi mieszkańcami bloku. Ten bark prywatności oznacza również bark ogrodu czy oddzielnego wejścia do mieszkania.

Ponadto mieszkając w bloku, musimy stosować się do pewnych reguł, które umożliwiają wszystkim mieszkańcom wspólne funkcjonowanie w jednym budynku, takich jak przestrzeganie ciszy nocnej. Wadą mieszkania w bloku, zwłaszcza budowanym kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu jest brak windy, zmuszający mieszkańców do codziennego pokonywania dużej ilości stopni schodowych.

Bezsprzecznie mieszkanie w bloku ma bardzo dużo wad, dlatego też nie jest możliwością dla każdego. Ludzie, którzy szczególnie cenią sobie prywatność czy ciszę z pewnością nie odnajdą się w rzeczywistości, którą kreują bloki mieszkalne. Jeżeli nasze mieszkanie spotka nieszczęście i zostaniemy zalani nie musimy się przejmować – jest firma, która zajmuje się osuszanie mieszkań warszawa. 

www.nanocluster.pl

By Nikodem