Rzęsy są elementem, który odpowiednio podkreślony – zmienia nie tylko oko, ale i cały wygląd twarzy. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że wcale nie potrzeba drogich zabiegów, czy odżywek, aby osiągnąć efekt długich, gęstych rzęs. Naprzeciw potrzebom pielęgnacji wychodzi wszystkim znany olejek rycynowy, który jest produktem ogólnodostępnym, a w dodatku stosunkowo tanim. Pozwala on na regenerację rzęs, wydłuża je i sprawia, że są zdrowsze. Sztuka tuszowania rzęs i rezultatów jak z gazet wymaga jednak jeszcze innych bardzo ważnych kroków, których pominięcie skutkować może niezadowoleniem.

A oto niektóre z nich:

  • Należy pamiętać, że rzęsy są bardzo delikatne. Nakładanie nadmiernej ilości odżywek, olejków i innych kosmetyków skutkuje ich obciążeniem. Najważniejszym krokiem, który odpowiada za ładny wygląd rzęs jest ich mycie, najlepiej płynem micelarnym lub zwykłą wodą. Nie ma nic gorszego niż makijaż na pozostałościach z dnia poprzedniego – to nigdy nie będzie wyglądać dobrze;
  • Baza pod tusz do rzęs to kosmetyk, który przede wszystkim pozwala na nadanie trwałości późniejszemu tuszowi. Istnieje jednak przekonanie, że rzęsy muszą odpocząć od wszelkich działań kosmetyków przez dobę w ciągu tygodnia.

    Najlepszym dla tego czasem jest dla większości niedziela lub po prostu zrezygnowanie z makijażu podczas trwającego tygodnia;

  • Nakładanie tuszu do rzęs musi odbywać się etapowo. Pierw tuszuje się górne rzęsy, od nasady po końcówki – zygzakowatym ruchem. Kiedy te wyschną, można tuszować dolne rzęsy, z tymże należy pamiętać o skąpej ilości kosmetyku (aby nie przerysować efektu) oraz malowaniu tylko części rzęs. Dla osiągnięcia mocniejszego looku czynność należy powtórzyć jeszcze raz, pamiętając przy tym o odczekaniu kilku minut, aby kosmetyk mógł swobodnie wyschnąć.

.

By Nikodem