Nadciśnienie to schorzenie układu krążenia krwi, które dotyka coraz szerszą grupę społeczeństwa. Jego przyczyną może być zła dieta, brak aktywności fizycznej oraz genetyka. Jak leczyć nadciśnienie? Najpowszechniejszym sposobem leczenia nadciśnienia jest farmakologia. Lekarz prowadzący z reguły przepisuje leki, które zaleca stosować w wypadku pojawienia się uciążliwych objawów podwyższonego ciśnienia krwi.

Jednak leki to nie jedyny i nie najlepszy sposób na nadciśnienie. Dużo lepszym lekarstwem jest sport. Regularna aktywność fizyczna może w znacznej mierze pozytywnie wpłynąć na to schorzenie. Dodatkowo zapobiegnie otyłości oraz poprawi pracę układu krążenia.

Jednak nie każdy sport jest odpowiedni w wypadku chorowania na nadciśnienie. Zmagając się z tą chorobą warto uprawiać takie sporty jak nordic walking, jogging, jazda na rowerze, pływanie, narciarstwo oraz łyżwiarstwo. Zdecydowanie nie należy uprawiać sporów, które mocno obciążają organizm i powodują skoki ciśnienia. Do takich sportów należą na przykład badminton, koszykówka, hokej oraz sztuki walki.

By Nikodem