Na polskim rynku wydawniczym jest całkiem sporo tytułów poświęconych typowo męskiej tematyce. Są to zarówno gazety zajmujące się jednym zagadnieniem, na przykład motoryzacją, jak i bardziej uniwersalne czasopisma, w których publikują dziennikarze znający się na różnych tematach.

Zdaje się jednak, że klasyczna papierowa prasa jest w defensywie, a jej czytelników w coraz większym stopniu przejmuje Internet. Trudno się dziwić, że panowie tak chętnie zaglądają do Internetu w poszukiwaniu materiałów skierowanych bezpośrednio do nich.

Sieć daje zdecydowanie większe możliwości niż zwykła prasa. W gazecie nie można przecież umieścić filmików i nie daje ona możliwości nawiązania interakcji.

Czy więc czasopisma z czasem przestaną być wydawane? Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy tak się stanie. Czytanie gazety, podobnie jak książki, jest czymś zupełnie innym, niż serfowanie po Internecie.

Zdaje się, że część osób nigdy nie będzie chciała zrezygnować z przewracania papierowych stron, ponieważ jest to dla nich niebywała przyjemność.

www.lanksch.de

By Nikodem