„Postaw na milion”

„Postaw na milion”

2 stycznia 2019 Wyłącz przez Nikodem

Ostatnio dużą popularnością wśród widzów cieszy się program „Postaw na milion”. Teleturniej emitowany jest w polskiej telewizji na antenie TVP2 od marca 2011 roku. Program oparty został na licencji brytyjskiego formatu „The Million Pound Drop Live”. „Postaw na milion” prowadzi aktor, prezenter i dziennikarz – Łukasz Nowicki.

W polskiej edycji główną nagrodą dla zwycięzców programu jest 1.000.000 zł. Widzowie mogą oglądać teleturniej wyłącznie za pośrednictwem telewizji, gdyż w Internecie umieszczane są tylko„Kulisy”.

W programie biorą udział pary, tworzące drużynę. Ich zadaniem jest odpowiadanie na zadane pytania, wybierane z dwóch losowych kategorii. Zespół na początku dysponuje całym milionem złotych, który w trakcie programu można rozkładać na kilka odpowiedzi (najpierw na trzy z czterech, następnie na dwie, a w finałowym pytaniu już na jedną). Pieniądze rozkłada się na zapadniach.

Jeśli zawodnicy źle odpowiedzą na pytanie, pieniądze z zapadni z błędną odpowiedzią przepadają. Drużyna, która dotrwa do ósmego pytania, ma możliwość wygrania sumy, która została do dyspozycji z początkowego miliona.

www.antonioland.pl