Ostrożnie z gazem!

Ostrożnie z gazem!

27 marca 2018 Wyłącz przez Nikodem

Tym, bez czego większość domów także obejść się nie może jest gaz. Wciąż jest on doprowadzany do większości budynków mieszkalnych oraz domów, choć są tacy, którzy całkowicie z niego zrezygnowali. Ciepłą wodę pozyskują z centralnego przyłącza (o czym za moment), a piec i gotować mogą tylko z wykorzystaniem energii elektrycznej.

Gaz potrafi być bardzo niebezpieczny i jest jedynym tak groźnym medium, z którego każdego dnia korzystają miliony Polaków. Oczywiście nie chodzi o to, by kogokolwiek straszyć i demonizować paliwo gazowe. Solidnie wykonana instalacja jest w pełni bezpieczna.

Jej serce stanowi piec, który będzie spalał gaz wytwarzając przy tym ciepło. Od lat dostawcą najlepszych urządzeń tego rodzaju jest niemiecka marka Junkers. Piece takie są wyposażone w kilkustopniowe zabezpieczenie, które praktycznie eliminuje ryzyko wypadku.

Sporo zależy też od jakości wykonania wszystkich przyłączy. Rury i śrubunki muszą być idealnie szczelne, aby gwarantować bezpieczeństwo i wiele lat bezproblemowej eksploatacji.

https://bezpieczenstwo-bhp.pl/blog/113_rekawice-termoodporne-na-rozne-czynniki.html