Tym, bez czego większość domów także obejść się nie może jest gaz. Wciąż jest on doprowadzany do większości budynków mieszkalnych oraz domów, choć są tacy, którzy całkowicie z niego zrezygnowali. Ciepłą wodę pozyskują z centralnego przyłącza (o czym za moment), a piec i gotować mogą tylko z wykorzystaniem energii elektrycznej.

Gaz potrafi być bardzo niebezpieczny i jest jedynym tak groźnym medium, z którego każdego dnia korzystają miliony Polaków. Oczywiście nie chodzi o to, by kogokolwiek straszyć i demonizować paliwo gazowe. Solidnie wykonana instalacja jest w pełni bezpieczna.

Jej serce stanowi piec, który będzie spalał gaz wytwarzając przy tym ciepło. Od lat dostawcą najlepszych urządzeń tego rodzaju jest niemiecka marka Junkers. Piece takie są wyposażone w kilkustopniowe zabezpieczenie, które praktycznie eliminuje ryzyko wypadku.

Sporo zależy też od jakości wykonania wszystkich przyłączy. Rury i śrubunki muszą być idealnie szczelne, aby gwarantować bezpieczeństwo i wiele lat bezproblemowej eksploatacji.

By Nikodem