Nissan Micra to samochód, który w swojej pierwszej wersji był już produkowany od roku 1982. Micra jest dokładnie nazwą wersji eksportowej, natomiast pierwowzór przedstawia się raczej jako Nissan March.

Obecnie po drogach jeździ już auto, będące czwartą odsłoną tego modelu: Nissan Micra K13. W odróżnieniu od swojego poprzednika, został on skonstruowany w oparciu o wydłużoną platformę.

W wyposażeniu dodatkowym tego auta można odnaleźć system nawigacji NissanConect, a także specjalny system wspomagający parkowanie. Producent Nissana Micry gwarantuje jej wyjątkowo niskie zużycie paliwa.

Jest on doskonałą propozycją dla tych, którzy samochodu potrzebują do jazdy miejskiej, poruszając się zwykle między domem a pracą czy uczelnią wyższą. Auto to zagwarantuje im bowiem odpowiednią oszczędność, dzięki czemu nie będą zmuszeni tracić zbyt dużo pieniędzy na paliwo.

Sekretem Micry jest wydajny, mały silnik, który z jednej strony okazuje się bardzo ekonomiczny, z drugiej natomiast zapewnia swoim użytkownikom przyzwoite osiągi na trasie. Jego średnie zużycie benzyny szacuje się na 4,1 litra na 100 kilometrów.

www.dododom.pl

By Nikodem