Budowa domu wiąże się niewątpliwie z częstami wizytami w różnego rodzaju urzędach. Należy bowiem wiedzieć, że budowa domu musi odbywać się zgodnie z procedurami prawnymi.

Postępowanie zgodne z procedurami to warunek, by nasza budowa po skończeniu została bez żadnych problemów odebrana. Jeśli nie lubisz odwiedzać urzędów, skorzystaj z pomocy kierownika budowy, który załatwi wszelkie formalności za Ciebie.

Pamiętaj o tym, że różnego rodzaju obostrzenia prawne nie mają na celu udręczenia twojej osoby, a mają wpłynąć na twoje bezpieczeństwo. Zanim zaczniesz budować swój wymarzony dom pamiętaj o tym, że musisz powiadomić o tym, że rozpoczynasz roboty budowlane Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a także projektanta, który będzie nadzorował czy budowa idzie zgodnie z wcześniej przedłożonym mu projektem architektonicznym.

Takie kroki należy podjąć zaraz po uzyskaniu pozwolenia na budowę domu. Jeśli tego nie zrobisz, popełnisz wykroczenie, a w takiej sytuacji zostaniesz ukarany karą grzywny.

Tego typu zaniechanie traktowane jest jako samowola budowlana. Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego jest organem, który ma kompetencje ku temu, by zalegalizować samowolę budowlaną, jednak pamiętaj o tym, że wiąże się to nie tylko z różnego rodzaju nieprzyjemnościami.

Musisz bowiem podjąć także stosowne kroki, których nie zrobiłeś gdy był na to czas. Warto więc postępować zgodnie z przepisami prawa budowlanego po to, by szybko i bez zbędnych problemów rozpocząć budowę domu.

IZO Sklep

By Nikodem