Mitsubishi Space Star to wielozadaniowy samochód osobowy, posiadający typ nadwozia MPV. Jego produkcja miała miejsce w holenderskiej fabryce NedCar. Okres, w którym pojawiał się na taśmie produkcyjnej, rozpoczął się w 1998 roku, a zakończył się w 2005 roku.

Mitsubishi Space Star ma wyjątkowo mały współczynnik oporu powietrza. Dzięki temu jest on bardzo zwrotny i ekonomiczny w użytkowaniu. Średnio zużywa on cztery litry benzyny na sto kilometrów jazdy.

Umożliwia to zastosowanie dosyć małego silnika o odpowiednich parametrach. Jest on uważany za jeden z bezpieczniejszych średnich aut, gwarantujących komfort na drodze. Jest to auto, doskonale nadające się do jazdy miejskiej, choć można się nim wybierać także w dłuższe trasy.

Mimo wszystko, ze względu na ilość miejsca wewnątrz samochodu, poleca się go szczególnie osobom, których wzrost nie przekracza stu siedemdziesięciu pięciu centymetrów. Dodatkowym atutem pojazdu jest też minimalistyczny design oraz jego opływowe kształty. Charakteryzuje się małymi kołami oraz wysoko pociągniętą linią szyb.

www.bricks-bits.com.pl

By Nikodem