Za pomocą makijażu można wiele wyczarować. Odpowiednio wykonany make-up jest w stanie odjąć paru lat. Wykonanie odmładzającego makijażu nie jest wcale trudne i nie wymaga wielu kosmetyków. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku podstawowych kroków, a będziesz mogła cieszyć się młodo wyglądającą twarzą. Makijaż zacznij od nałożenia na skórę podkładu, który zawiera pigmenty rozpraszające światło. Takie drobinki skutecznie odwracają uwagę od zmarszczek. Podkład nakładaj za pomocą palców lub specjalnego pędzelka.

Na powstałą warstwę nałóż trochę sypkiego pudru. Użyj do tego małego pędzelka. Musisz jednak omijać okolice czoła i oczu, by nie podkreślać zmarszczek. Kości policzkowe muśnij różem. Bardzo ważne jest nadanie kształtu brwiom. To one stanowią oprawę oczu. Brwi podkreśl kredką.

Nie może być ona zbyt ciemna. Najlepiej zdecydować się na lekko brązową, chyba, że Twoja oprawa oczu jest naprawdę ciemna. Pamiętaj, by podnieść łuk brwiowy. Opadające powieki możesz optycznie podnieść poprzez aplikację cieni na ich załamanie. Wybierz cienie w kolorze ciepłego brązu. Wytuszuj rzęsy czarną maskarą, by otworzyć oczy. Jeszcze tylko pomaluj usta szminką w odcieniu lekkiego różu i gotowe!.

By Nikodem