Mówi się o tym, że prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom i posadzić drzewo. Budowa domu nie jest jednak prostą sprawą. Przed mężczyzną, któremu pierwszy raz przychodzi zmierzyć się z budową domu dla swojej rodziny trudne wybory. Jednym z nim jest to jaki materiał wybrać do budowy ścian zewnętrznych. Niektórzy specjaliści twierdzą, że warto postawić na ceramikę tradycyjną.

Glina, która jest z natury miękka i dość plastyczna jest wypalana w wysokiej temperaturze. Właśnie wypalanie powoduje, że glina, która pierwotnie nie jest materiałem dobrym do budowy ścian zewnętrznych staje się twarda i wytrzymała. Przeciwnicy ceramiki tradycyjnej twierdzą, że wypalane wyroby gliniane nie mają właściwości izolacyjnych. Warto jednak wiedzieć, że jest to materiał, który nie wchłania wilgoci. Wyroby gliniane są mrozoodporne.

Dziś na ceramikę tradycyjną składają się wyroby gliniane z otworami, które mają mieć właściwości izolacyjne. Dużo osób, które budują ściany zewnętrzne stawia na ceramikę poryzowaną. Ten materiał zapewnia większą izolację cieplną ze względu na gęstość materiału, która jest mniejsza w porównaniu do wypalanych wyrobów glinianych. Ma na to wpływ skład, czyli glina w połączeniu z mączką drzewną lub trocinami. Wybór materiału do budowy ścian zewnętrznych bywa czasem kłopotliwy.

Warto przed podjęciem decyzji skosultować się ze specjalistą w tej dziedzinie. Z roku na rok technologia polepsza się, co przekłada się bezpośrednio na jakość materiałów.

Sklep internetowy z narzędziami budowlanymi i ogrodowymi

By Nikodem