Ślub i wesele to bardzo ważny moment w życiu każdej pary młodej. To w końcu dzień świętowania ich miłości i związku w gronie najbliższych, zatem nikogo nie dziwi fakt, że dużą uwagę do swojego wyglądu przywiązuje zarówno panna młoda, jak i pan młody. Zestawiając obok siebie przygotowania do tego wyjątkowego dnia pary można jednak zauważyć, że to zwykle kobiety frasują się tym tematem o wiele bardziej. Mężczyźni chcą oczywiście również wyglądać dobrze, jednakże mają oni znacznie mniejsze pole popisu. Zasadniczo większość z nich decyduje się na odzianie w ten dzień garnituru lub fraka. Łączą je z koszulami o różnych kołnierzykach i dodają wybrane przez siebie dodatki – muszki, krawaty czy szelki. Nie da się ukryć, że jest to oczywiście pewne uproszczenie i generalizacja ślubnej mody męskiej, jednakże w większości przypadków panowie młodzi prezentują się właśnie tak. Oczywiście dużą rolę przy wyborze odpowiedniej kreacji odgrywa stylistyka danego wesela i indywidualny gust każdego z partnerów.

Warto też, aby starali się oni wybrać stroje, które będą w jakimś sensie do siebie pasować. Pozwoli to stworzyć świetny klimat do zdjęć oraz będzie stanowiło symbol wspólnego związku. Najłatwiej jest dopasować się kolorystycznie – na przykład muchę pana młodego do biżuterii panny młodej. Wszystko zależy oczywiście od bogactwa asortymentu, choć w dzisiejszych czasach nie ma raczej problemu, aby dostać to czego nam potrzeba.

Garnitur na wesele

Każdy mężczyzna powinien w dzień swojego ślubu wyglądać jak najlepiej tylko potrafi. Służy ku temu między innymi dobranie odpowiedniego garnituru. Do dyspozycji jest oczywiście szeroki asortyment gotowych garniturów w sklepach, bądź też nieco droższa opcja jaką jest uczycie garnituru na miarę. Ta druga propozycja niesie za sobą nie tylko możliwość detalicznej personalizacji ubioru, ale też posiadania unikatowego modelu.

Profesjonalny krawiec znający się na swoim fachu z pewnością zaproponuje nam odpowiedni krój garnituru, jego materiał a także elementy dodatkowe. Mając zatem fundusze i sposobność, warto zdecydować się właśnie na taką usługę. Idealnie skrojony garnitur z pewnością posłuży nam jeszcze przez wiele lat, dlatego też warto o niego dbać już od samego początku. Tym co wyróżnia garnitury jest przede wszystkim materiał, z którego są wykonane oraz kolor. Większość panów młodych decyduje się oczywiście na klasyczną czerń lub granat, ponieważ są to kolory tradycyjne i niezwykle eleganckie. Nie da się jednak ukryć, że niektórzy z nich wybierają nieco bardziej intrygujące opcje, jak na przykład garnitur w bieli. Poza tym, szczególnie latem popularne są beżowe lub szare garnitury lniane. Są one bardzo przewiewne, dzięki czemu pan młody może spokojnie i komfortowo spędzić w nich całe wesele.

W przypadku wesel zimowych materiał odgrywa nieco mniejszą rolę, choć wiadomo, że dobrze jest zwrócić na niego uwagę. Świetnie sprawdzą się w tym czasie wszystkie garnitury wykonane z bawełny lub wełny.

By Nikodem