Przeważnie panuje przekonanie, że mężczyźni nie przepadają za robieniem zakupów odzieżowych. Oczywiście nie jest to stuprocentowa prawda, ponieważ jest wielu mężczyzn, którzy to bardzo lubią wyszukiwać dla siebie coraz to ciekawsze modele spodni, koszul czy butów. Na co zwrócić jednak uwagę podczas kupowania spodni? Wydaje się to dosyć banalną czynnością, jednakże okazuje się, że prawidłowe dobranie fasonu do ciała nie jest aż tak łatwe jakie się wydaje. Przede wszystkim warto upewnić się czy spodnie nie są za luźne w pasie. To bardzo często popełniony błąd, który to później pokutuje nieestetycznymi fałdami powstałymi wskutek ściągania ich paskiem.

Faceci kierują się zwykle myślą, że dzięki większemu rozmiarowi będzie im wygodniej a spodnie się rozciągną. Nie jest to jednak prawda, a za duże spodnie okażą się na nas dobre tylko jeśli uda nam się przybrać na wadze. Dobrze też mieć na uwagę, że wiele materiałów, w tym też jeans, rozchodzi się podczas użytkowania co jeszcze pogłębiać będzie luz. Mając tę wiedzę warto zatem w przymierzalni dokładnie obejrzeć konkretne spodnie oraz spróbować w nich przykucnąć. Pozwoli to na oszacowanie prawidłowości rozmiaru a dodatkowo zweryfikuje jak układają się podczas noszenia.

Dodatkowo, mierząc spodnie można też włożyć do środka palec – jeśli nam się to uda, oznacza to że rozmiar został dobrany prawidłowo. Kolejną przeszkodą w trakcie zakupów może być długość nogawek. Najprościej kierować się tutaj zasadą, że im węższe nogawki tym spodnie powinny być krótsze. W związku z tym bardzo obcisłe jeansy mogą sięgać kostki, natomiast dzwony powinny opadać na buty tworząc zagięcie. Warto też pamiętać, że znalezienie idealnych spodni to niełatwe zadanie, czasem może być i tak potrzebna nam pomoc krawca.

Rodzaje męskich spodni

Obecnie w sklepach bardzo często można znaleźć na metkach oznaczenia dotyczące krojów danych spodni. Pojawiają się one zarówno w modzie damskiej jak i męskiej i mają za zadanie pomóc nam w wyborze odpowiedniego fasonu do sylwetki. Warto zatem znać chociaż kilka podstawowych krojów, ponieważ dzięki temu z pewnością będzie nam się kupowało spodnie o wiele łatwiej. Jednym z nich jest skinny, który to jest najbardziej dopasowany a czasem też obcisły. Nogawki spodni skinny opinają nogi na całej długości – od ud aż po łydki.

Stąd rekomenduje się je osobom szczupłym, lecz niekoniecznie bardzo chudym. Bardzo podobnym fasonem jest slim, choć w tym przypadku obcisłe są jedynie uda. Na łydkach znajduje się nieco więcej materiału, dzięki czemu jest to krój idealny dla mężczyzn o szczupłej, a nawet lekko umięśnionej budowie. Ciekawym rodzajem są spodnie tappered, w których niemal każdy będzie prezentował się świetnie. Charakteryzują się one luźniejszą górą a od kolan zaczynają zwężać się ku dołowi.

Sprawiają one wrażenie wyszczuplania oraz mogą być pomocne przy ukryciu grubszych ud. Najbardziej klasycznym fasonem jest jednak z pewnością regular. W jego przypadku nogawka jest w całości prosta. Dzięki temu będą one wyglądały dobrze szczególnie na facetach o standardowej lub nieco większej budowie.

bahtale-roma.pl

By Nikodem