Skóra po 50 roku życia zawsze będzie wyglądać inaczej niż u 20 latków. Jest to proces naturalnego starzenia się, nie mniej jednak można w kilka sprawdzonych sposobów zahamować niepożądane efekty. Nie bez powodu niektóre osoby w tym wieku różnią się od innych, mają mniej zmarszczek, a skóra wydaje się bardziej promienna. Nie wszystko można zwalić na geny, choć te wywierają spory wpływ na ten segment. Wiele jednak zależy od stylu życia i chęci dbania o własny wygląd.

Jak więc sprawić, by po 50 roku życia wyglądać zdrowo i czuć się dobrze we własnej skórze? Oto kilka sprawdzonych rad:

  • Największym przeciwnikiem skóry, który odpowiedzialny jest za jej regularne i stałe starzenie są promienie słoneczne. Pomimo świetnego wyglądu opalenizny, która nadaje zdrowszy wygląd – należy unikać opalania twarzy. Dotyczy to osób w każdym przedziale wiekowym, jednak osoby po 50 roku życia powinny zwrócić szczególną uwagę na ochronę przy pomocy wysokich filtrów UV. W tymże wieku, ludzie bardziej narażeni są na odwodnienia organizmu i skóry;
  • Odpowiednie nawilżenie to klucz do sukcesu odmłodzenia. Regularne picie dwóch litrów wody dziennie oraz stosowanie wysoce nawilżających kremów to źródło pięknego, promiennego wyglądu.

    Dodatkowo ważna jest zbilansowana dieta, która opiera się głównie na jedzeniu zup, warzyw i owoców. Taki styl życia z pewnością zapewni efekty;

  • Zmarszczki to najgorsza wizja starości. Szczególnie mocno przejmują się nimi kobiety, które katują skórę tonami kremów, a czasem nawet poddają się zabiegom zakresu chirurgii plastycznej, czy estetycznej. Większość jednak nie zdaje sobie sprawy, że źródłem ,,problemu’’ jest nieodpowiednia dieta. Po 50 roku życia należy jeść dużo chudego mięsa, ryb, orzechów, szpinaku, pomidorów, papryki.

    Te wszystkie składniki są odpowiedzialne za proces regeneracji i odnowy.

.

By Nikodem