Mówi się, że dłonie to wizytówka człowieka. Paznokcie to bardzo ważny element o którym szczególnie należy pamiętać. W ostatnich czasach otwiera się coraz więcej salonów kosmetycznych, które oferują bardzo wyspecjalizowane usługi pielęgnacyjne, regeneracyjne. Nie każdy jednak w swoim budżecie domowym ma szanse na zaplanowanie takich wydatków.

Warto więc skupić się na sposobach, które z łatwością można realizować w zaciszu swojego domu:

  • Olejek rycynowy to świetny sposób na poprawę jakości, trwałości i zdrowego wyglądu paznokcia, ale zarówno skóry wokół niego. Co więcej, zaletą tego produktu jest bardzo konkurencyjna cena w porównaniu do innych produktów, łatwa dostępność i duża wydajność;
  • Skóra rąk wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ jest narażona na czynniki zewnętrzne takie jak: temperatura, wiatr. Co więcej, dłonie służą nam codziennie do wykonywania przeróżnych czynności. Zmywanie naczyń i inne domowe obowiązki.

    To wszystko sprawia, że to właśnie dłonie narażone są na szybkie starzenie się. Zwykłe smarowanie rąk kremem pielęgnacyjnym sprawi, że będą one zregenerowane i zadbane. Proces ten należy powtarzać dosłownie po każdym myciu rąk, nawet po kilkanaście razy dziennie;

  • Peelingi to dobre rozwiązanie dla całego ciała, zarówno dla paznokci. Istnieją specjalnie do tego przeznaczone produkty, dzięki którym skórki wokół będą delikatniejsze.

    Warto o tym pamiętać i stosować to rozwiązanie choćby raz na półtora tygodnia;

  • Wszelkie lakiery do paznokci, zwłaszcza hybrydowe – mają skłonność do niesamowitego niszczenia płytki paznokcia. Warto więc stosować odżywki, na zmianę z kolorem. Tak jak twarz od makijażu, paznokcie od lakieru także muszą odpocząć. Naturalny proces regeneracji powinien odbywać się choćby raz w miesiącu.

.

www.jennettemccurdy.pl

By Nikodem