„Gilotyna” to jeden z teleturniejów, które można było oglądać na antenie TVP2 i TVP HD. Zawodnicy biorący udział w grze mieli okazję wygrać 100000 złotych. Program prowadził Roman Czejarek. Emisja programu rozpoczęła się piątego października 2009 roku, jednak z powodu nieprzedłużenia licencji „Gilotyna” zniknęła z anteny w 2011 roku. W eliminacjach programu brało udział czterech graczy.

Na początku każdy z nich dysponował sumą 5000 złotych. Prowadzący udzielał zawodnikom słowa-wskazówki, mające naprowadzić graczy na właściwe słowo, stanowiące klucz. Jeśli któryś z uczestników znał odpowiedź przed podaniem wszystkich podpowiedzi, naciskał przycisk i podawał hasło. Błędna odpowiedź kosztowała uczestnika utratę kolejki, natomiast dobra odpowiedź gwarantowała uczestnictwo w kolejnej rundzie i premiowana była kwotą 2500 złotych, zabieraną z kont pozostałych graczy. Do następnej rundy przechodziło jedynie dwóch zawodników.

Dodatkowo w pięćdziesiątym odcinku „Gilotyny” wprowadzono również nagrody rzeczowe, przyznawane uczestnikom za dobre odpowiedzi – wczasy dla dwóch osób oraz telewizory.

komunikacja wewnętrzna

By Nikodem