„Dzieciaki górą!” to jeden z polskich teleturniejów, który można było oglądać od dwunastego września 2008 roku do siedemnastego lipca 2010 roku na antenie TVP2. Pierwszym prowadzącym program był Tomasz Kamel, a od końca trzeciej serii jego funkcję przejęła Marzena Rogalska.

Teleturniej „Dzieciaki górą!” został oparty na brytyjskim pomyśle „The Kids Are All Right”. Za produkcję polskiego teleturnieju odpowiadała natomiast firma Endomol Polska.

Zwycięzcy programu otrzymywali nagrody pieniężne. By jednak cieszyć się nagrodą, dorośli zawodnicy musieli wykazać się większą wiedzą niż zespół dzieci.

W rywalizacji brały udział dwie drużyny – dzieci oraz dorośli. W skład dorosłych wchodziły cztery osoby, które przeszły etap eliminacyjny.

Drużyna dzieci składała się natomiast z siedmiu uczestników (w wieku od dziewięciu do piętnastu lat w I i II serii oraz od ośmiu do czternastu w III oraz IV serii). Program składał się z pięciu rund: I – „Bądź mądry”, II – „Bądź bystry”, III – „Bądź czujny”, IV – „Bądź najszybszy” i V – „Bądź górą”.

By Nikodem