Dobór okien w budynkach piętrowych może okazać się bardzo kłopotliwy. Okna to bardzo ważny element każdego domu. Warto jednak być skrupulatnym przy ich wyborze, bowiem okna mają znaczący wpływ na zużycie energii cieplnej w naszym pomieszczeniu. Należy pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na termoizolacyjność okien, które chcemy zamontować w naszym domu. Powinny być wykonane z materiałów, które przewodzą ciepło w jak najmniejszym stopniu.

Ważne jest także to jaką przepuszczalność jeśli chodzi o promieniowanie słoneczne mają okna. Wiadomym bowiem jest, że okno stanowi nie tylko źródło światła, ale także źródło ciepła. Kolejnym elementem są elementy składowe okna, czyli ramy okienne. Zapytaj sprzedawcę w sklepie budowlanym, że materiał, z którego wykonane są ramy okienne spełnia wszelkie wymogi i posiada odpowiednie atesty. Na rynku dostępne są ramy okienne wykonane z różnego rodzaju materiałów.

Najbardziej popularne w dzisiejszych czasach są drewniane ramy okienne. Jeśli jednak nie masz pieniędzy, warto zastanowić się nad kupnem okien z ramami okiennymi wykonanymi z tworzyw sztucznych albo z aluminium. Sklepy budowlane mają także w swojej ofercie okna z ramami okiennymi, które są wykonane zarazem z drewna i tworzyw sztucznych czy też aluminium i drewna. Dużo więc zależy od preferencji i wymagań klienta. Podobnie jest z wyborem koloru ram okiennych.

Najbardziej popularny jest kolor biały, jednak coraz częściej odchodzi sie od tej barwy na rzecz kolorów drewnopodobnych.

www.hpbj-online.pl

By Nikodem