Choroba Alzheimera charakteryzuje się upośledzeniem sprawności intelektualnej, w tym utratą pamięci, racjonalnego myślenia, orientacji, czy rozumienia. Ryzyko zachorowania na tę chorobę gwałtownie wzrasta z wiekiem, a grupą najbardziej podanych osób, są ludzie w wieku powyżej osiemdziesięciu lat. To choroba bardzo uciążliwa dla samego chorego, jak również jego najbliższych.

Chorzy na Alzhaimera nie są w stanie sami normalnie funkcjonować. Wymagają opieki nawet przy najprostszych czynnościach. Dlatego, aby oszczędzić sobie i swoim bliskim kłopotu w przyszłości, pomyśl już teraz, co możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tej choroby.

Aby uniknąć wystąpienia choroby Alzhaimera staraj się przede wszystkim nieustannie ćwiczyć umysł. Czytaj książki, rozwiązuj krzyżówki lub zadania matematyczne, układaj kostkę Rubika lub puzzle, rozwiązuj sudoku, graj w gry planszowe. Staraj się także mieć częsty kontakt z ludźmi.

Po przez rozmowę i wspólne spędzanie czasu ograniczysz ryzyko otępienia umysłu. Staraj się być kreatywny: twórz i rozwijaj swoje pasje. Nie pozwól, by zastała Cię bierność.

To ona jest najgorszym wrogiem Twojego mózgu i może doprowadzić do tej niebezpiecznej choroby, jaką jest Alzhaimer.

diety

By Nikodem