Uznanie, którym cieszą się usługi cateringowe nie budzi wątpliwości. Korzystają z nich w podobnym stopniu osoby prywatne, które chcą uniknąć gotowania potraw na własną rękę, jak też podmioty gospodarcze. Po co tym ostatnim catering? Okazuje się, że ma to spore plusy. Coraz mniej biurowców czy innych siedzib firm dysponuje stołówkami pracowniczymi – w gruncie rzeczy należą one do rzadkości. Zostały odziedziczone, podobnie jak bary mleczne, po poprzedniej epoce. O ile barów nadal w polskich miastach spotkamy sporo, to stołówek pracowniczych zdecydowanie mniej i to trudno zaprzeczalny fakt. Jednakże pracownik nadal jest głodny, więc jakie inne rozwiązanie zastosowano? Niektórzy pracodawcy zdecydowali się na wykupienie abonamentów obiadowych w firmach cateringowych. Rozwiązanie to ma niepodważalne walory, obok których trudno przejść obojętnie. Przede wszystkim każdy pracownik otrzymuje smaczny, pożywny posiłek regeneracyjny. To, czy taka opcja w ogóle będzie codziennością zależy przede wszystkim od włodarzy danego przedsiębiorstwa.

Niektórzy bardzo dbają o to, aby umacniać więzi pomiędzy marką a pracownikami. Obiad, za który nie trzeba dodatkowo płacić lub za który opłata jest zaledwie symboliczna, to bardzo ciekawe rozwiązanie. Warto się na nie zdecydować, bo to swoista inwestycja w lojalność kadry. Bywa także, że posiłki są opcjonalne i skorzystają z nich jedynie ci, którzy wykupią pełnopłatny abonament. Polityka poszczególnych pracodawców w tym zakresie jest w naturalny sposób zróżnicowana. Gastronomia się rozwija, a catering rośnie wraz z nią Tego typu catering dla firm jest praktykowany przede wszystkim w większych i średnich miastach. Tam, gdzie funkcjonują firmy realizujące w ogóle jakiekolwiek usługi cateringowe. Na szczęście ten segment usług rozwija się naprawdę dynamicznie, obok czego trudno przejść obojętnie. Potencjał jest spory. Regularnie pojawiają się nowe podmioty chcące spróbować swoich sił.

Należy przy tym pamiętać, że coraz więcej barów oraz restauracji także decyduje się na oferowanie cateringu. To jeden ze sposobów na pozyskanie nowych klientów i tym samym wyższe zarobki. Tyczy się to zazwyczaj większej gastronomii, która dysponuje odpowiednim potencjałem organizacyjnym i potrafi zapewnić regularną logistykę dostaw. Potencjał rośnie systematycznie. Wynika to również z tego, że catering z każdym rokiem wzbudza rosnące zainteresowanie, a klient biznesowy jest dla niego naprawdę istotny. Można bowiem sporo zarobić, jeśli dana firma cateringowa ma dostarczać w dni robocze posiłki dla czasami setek pracowników w danym biurowcu – a zdarzają się zamówienia o takiej skali. W takiej sytuacji trzeba dysponować odpowiednim zapleczem. Nieco łatwiej mają ci, którzy w ramach cateringu dostarczają przekąsek, takich jak kanapki. One także budzą spore zainteresowanie, a nie wymagają ponoszenia tak dużych wydatków związanych z ich przygotowaniem. Klienci mają pole do wyboru, co także jest szalenie istotną sprawą.

www.tbom.pl

By Nikodem